Nasza Pani Fromborska
   
POLIPTYK     
   
Msze Święte
     
niedziela: 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00
- pon., śr., pt., sob. - 18.00
- wt. i czw. - 7.00
   
Wokół katedry
       
Ołtarze Katedry
Kaplica Szembeka
Na dziedzińcu
 Refleksje
Z historii Fromborka
   
Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl
   
Kancelaria parafialna
   
czynna:

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
   
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”
Usługa nadzoru inw.

Galeria zdjęć
   
 BIEŻĄCY ROK
Archiwum
  
Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry      
 Organy katedralne
Nowy Pałac Biskupi
   
Linki
     
  Polecane strony

Ogłoszenia duszpasterskie

26 listopada 2023 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. Niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
 
Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych w listopadzie któregokolwiek roku o godz. 18.00.

W dzisiejszą niedzielę, 26.11. o godz. 12.00 Polski Związek Chórów i Orkiestr Warmińsko-Mazurski Oddział w Olsztynie zaprasza na Imresje Kopernikańskie.
Wystąpią: Chór im. Wiktora Wawrzyczka UWM pod dyrekcją Katarzyny Bojaruniec, Agnieszka Dziewulska-Pawłowska – mezzosopran, akompaniament: Łukasz Jóźwiak.
Celem koncertu jest uczczenie 550-rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika poprzez pogłębienie wiedzy i obecność astronoma w amatorskim ruchu muzycznym.

Wypominki w tym tygodniu: dzisiaj, poniedziałek i środa 17.45; wtorek i czwartek 6.45.

Jutro, 27 listopada, Nowenna Gietrzwałdzka o godz. 17.30, wypominki o godz. 17.45.

W czwartek, 30 listopada, przypada uroczystość Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzony brat Świętego Piotra. Oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Msza św. o godz. 7.00.

Piątek, 1 grudnia. Pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną. Godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 18.00 - Msza św.

Sobota, 2 grudnia. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 - Różaniec, godz. 18.00 - Msza św. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Róż Różańcowych w Wozowni. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy do Róży pw. MB Kochawińskiej oraz Róży pw. Matki Bożej Fromborskiej.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na potrzeby remontowo – konserwatorskie. Serdecznie dziękujemy za wspierania naszych dzieł, w pracach remontowych, jak i utrzymaniu.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dlatego już dzisiaj pobłogosławimy opłatki wigilijne, które będzie można nabyć po każdej Mszy św. Od dzisiaj też można zakupić świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Wzorem lat ubiegłych chcielibyśmy wspomóc naszych potrzebujących Parafian paczkami świątecznymi. Dar Parafian dla Parafian. Artykuły spożywcze można przynosić do Katedry lub na plebanię od niedzieli 17 grudnia do środy 20 grudnia. 

Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na drogach codzienności.

Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku